Príďte aj počas prázdnin objaviť, že v eMKe sa môžete stratiť a nájsť #medzi_riadkami krásnych kníh.

Malkáči doma aj v škôlkach už vedia, že v #Klub_u_Emky na Vlčincoch aj na ďalších pobočkách #citanie_je_HRAcka a zážitok. Počas prázdnin si v knižnici nájdeme najlepšieho kamaráta, a to sa veru ráta. Ak je to psík a ešte nezbedník, bude to psina. Príďte si vyskúšať ako sa u nás #medzi_regalmi číta s knižkou Môj psík Nezbedník.
Čítať budeme:

  • Pre tých, ktorí čítajú vždy a všade, máme kopec príbehov v Young Adult kniho-záhrade, kde začítať sa do rôznych žánrov nezostane iba pri nápade.
  • #ZAhrame_si_spolu? – Knižnica nie je iba o knihách, a preto Človeče, zabav sa! a vezmi kamošov do emKy na Vlčincoch, kde si počas prázdnin môžete zahrať stolové hry (šach, Brainbox, Scrabble, Dobble, angličtina, …). Každú stredu v mesiaci budú hry organizované a k dispozícii do partie bude aj náš zamestnanec.
  • Kniha o piatej (15+) – Patríte medzi čitateľov s veľkým Č a chceli by ste sa podeliť s ďalšími o svoje tipy #co_citat? Prihláste sa do nášho čitateľského klubu, v ktorom sa pri dobrých knihách a čaji porozprávame pretože 31. 7. 2024 bude presná polovica času na čítanie za nami. 

Aktivity, ktoré majú počas prázdnin prázdniny, ale tešíme sa na ne opäť od septembra: 

  • Tvorivá eMKa (12+) – v dielni pre kreatívcov nad 12 rokov v Mestskej knižnici budeme po prázdninovej prestávke tvoriť nové krásne diela #vytvor_si_vytvor #medzi_regalmi opäť od septembra.
  • Koncerty #medzi_regalmi – Vlčince ožívajú, príďte do MK Žilina a vypočujte si dobrú hudbu. 27. júna 2024 sa nám predstavili spevák a hudobník zo Žiliny Peter Kulich a perkusionista a bicista Michal Komorovský s vlastnými piesňami v štýle pop rock, art rock a taktiež s coververziami rôznych žánrov v slovenskom, českom aj anglickom jazyku.
  • Diskusie s odborníkmi z praxe (18+) – neformálne rozhovory o dôležitých veciach – od výchovy až po kritické myslenie. Série diskusií sú určené pre návštevníkov rôzneho veku:
  • Tvorivé dielne pre deti s Natáliou – si tvorivý tvor a máš máš 5 rokov? Počas školského roka každý piatok od 14:30 v eMKe na Vlčincoch môžete tvoriť. Vždy niečo iné a krásne. Príď a #vytvor_si_vytvor #medzi_regalmi.

Tešíme sa na vás v knižnici, kde #knizky_lubime.

Milí pedagógovia, žiaci, študenti, v Mestskej knižnici Žilina pre Vás aj v školskom roku 2023/24 pripravujeme podujatia od 1. ročníka MŠ až po maturitu. Radi Vaše triedy privítame u nás v knižnici, hoci:

Nikdy nie veľmi skoro a príliš neskoro začať chodiť do knižnice. Vezmite teda svoju triedu k nám a spolu si pozrieme na to, ako to beží či letí v knižnici. Informačná výchova MK Žilina, Vám dokáže, že #literatura_nenudi.