Tešíme sa na stretnutie v eMKe, knižnici, kde #citanie_je_HRAcka, keď viete, #co_citat pretože #literatura_nenudi.

  • Malkáči doma aj v škôlkach už vedia, že v #Klub_u_Emky na Vlčincoch aj na ďalších pobočkách #citanie_je_HRAcka a zážitok. Príďte aj Vy a spolu spoznáme malú vždy hladnú zelenú hrdinku z knižky Nenásytná húsenička E. Carleho. Čítať budeme 6. 11. 2023 v Dennom centre na Solinkách a 8. 11. 2023 o 9:30 na Vlčincoch. Ak si chcete s s nami prečítať aj anglickú verziu nenásytnej húseničky The Very hungry caterpillar, tak vás pozývame na anglicko-slovenské čítanie Let’s read with Emka 29. 11. 2023 o 9:30 na pobočku Vlčince. poprosíme, ak chcete s nami v Klube u eMKy čítať, dajte nám o tom vedieť. Ďakujeme.
  • Žiaci 3. a 4. ročníkov ZŠ sa počas celého novembra môžu tešiť na fantastický svet Roalda Dahla. Na jeho živote a knižkách si ukážeme, že nie je spisovateľ ako spisovateľ. Vezmeme Vás na výlet #medzi_riadkami naozaj fantastických kníh.
  • Vyššie žiacke kategórie (5. – 9. ročníky ZŠ) dostanú zasa letenku na výlet okolo sveta. Zorientovať sa #medzi_regalmi náučnej literatúry sa veru oplatí aj na predmety ako geografia či dejepis. Ako sa ľudia pri cestovaní orientovali kedysi, ako sa vyznať v mape sveta, aby sme nezablúdili a videli zaujímavosti z jeho rôznych kútov? Príďte s Vašou triedou na #medzi_riadkami okolo sveta alebo geografia trochu inak a poďte s nami nájsť v knihách, čo treba vidieť a vedieť o Indii, Mexiku alebo Iráne či Timbuktu, ešte prv ako si bookneme letenku.
  • Pre tých, ktorí čítajú vždy a všade, máme kopec príbehov v Young Adult kniho-záhrade, kde začítať sa do rôznych žánrov nezostane iba pri nápade.
  • Tvorivá eMKa (12+) – v tvorivej dielni pre kreatívcov nad 12 rokov v Mestskej knižnici budeme 22. 11. 2023 tvoriť adventné vence. Pridáte sa k nám?
  • Kniha o piatej (15+) – Patríte medzi čitateľov s veľkým Č a chceli by ste sa podeliť s ďalšími o svoje tipy #co_citat? Prihláste sa do nášho čitateľského klubu, v ktorom sa pri dobrých knihách a čaji porozprávame 29. 11. 2023.
  • Koncerty #medzi_regalmi – Vlčince ožívajú, príďte do MK Žilina a vypočujte si hudobné telesá i začínajúce kapely. Vystúpenie írskeho speváka Graeme Marka Donaldsona sa uskutoční v MK Žilina na Vlčincoch 9. 11. 2023 o 18:00. Každý mesiac bude u nás hrať niekto iný a niečo iné. Ak si po koncerte vypožičiate dobrú knihu, potešíte nás dvojnásobne. Tipy na kapely sú vítané.
  • Diskusie s odborníkmi z praxe (18+) – neformálne rozhovory o dôležitých veciach – od výchovy až po kritické myslenie. Série diskusií sú určené pre návštevníkov rôzneho veku:
  • Človeče, zabav sa! Knižnica nie je iba o knihách, každý piatok od 14:30 do 17:00 si u nás v eMKe na Vlčincoch môžete zahrať stolové hry (šach, Brainbox, Scrabble, angličtina, …). Každý posledný piatok v mesiaci budú hry organizované a k dispozícii do partie bude aj náš zamestnanec.

Tešíme sa na vás v knižnici, kde #knizky_lubime.

Milí pedagógovia, žiaci, študenti, v Mestskej knižnici Žilina pre Vás aj v školskom roku 2023/24 pripravujeme podujatia od 1. ročníka MŠ až po maturitu. Radi Vaše triedy privítame u nás v knižnici, hoci:

Nikdy nie veľmi skoro a príliš neskoro začať chodiť do knižnice. Vezmite teda svoju triedu k nám a spolu si pozrieme na to, ako to beží či letí v knižnici. Informačná výchova MK Žilina, Vám dokáže, že #literatura_nenudi.