#citajte_si_s_nami a tvorte aj v čase, keď nám jeseň píše nádherné farebné listy. Mestská knižnica Žilina Vás pozýva navštíviť podujatia, ktoré pre Vás pripravujeme v eMKe:

  • Malkáči už vedia, že v #Klub_u_Emky na Vlčincoch aj na ďalších pobočkách #citanie_je_HRAcka. Tento mesiac budeme spolu s eMKou ťahať repu, čo dedko zasadil. A že narástla veľká preveľká, napísala nám o nej rozprávku pani spisovateľka Mária Ďuríčková.
  • So škôlkarmi sa začítame do príbehov o ježkoch a tekvičkách, veď príroda sa pripravuje na zimu. Pomôžme jej aj my.
  • Pre tých, ktorí čítajú vždy a všade máme zasa kopec príbehov v Young Adult kniho-záhrade, kde začítať sa do rôznych žánrov nezostane iba pri nápade.
  • Veľkí fanúšikovia literatúry rôzneho veku poznajú náš čitateľský klub #Kniha_o_piatej, ale ak poznáte niekoho, kto o ňom ešte nepočul, prosíme, nebojte sa a dajte mu o ňom vedieť, pretože 30. novembra 2022 v obvyklom čase budeme diskutovať o tom, či je lepšia kniha alebo film. Príďte sa snami podeliť o názor a dať si čaj v našom klube.
  • Kreatívni umelci popustia uzdu svojej fantázii v Tvorivej eMKe a jej dielni už 23. novembra 2022, aby si povedením skúsenej dizajnérky vytvorili krásnu adventnú dekoráciu, ktorá prinesie domov predzvesť sviatočných dní. Neváhajte prísť.

Tešíme sa na vás v knižnici, kde #knizky_lubime.

Špeciálny tip ako v jeseni trafiť zo školy do knižnice:

Milí pedagógovia, žiaci, študenti, v Mestskej knižnici Žilina pre Vás pripravujeme podujatia od 1. ročníka ZŠ až po maturitu. Radi Vás privítame u nás v knižnici, či:

Nikdy nie veľmi skoro a príliš neskoro začať chodiť do knižnice. Vezmite teda svoju triedu k nám a spolu si pozrieme na to, ako to beží či letí v knižnici. Informačná výchova MK Žilina, Vám dokáže, že #literatura_nenudi.

Názor našich čitateľov na knižky nás zaujíma po celý rok, vyskúšajte si náš #citatelsky_rocnik, ktorý Vás prevedie celou knižnicou (pdf na stiahnutie TU).  Ak by ste si nevedeli vybrať, #co_citat z daného žánru alebo oddelenia, pomôžu #hashtagy a s nimi naše odporúčania. Nájdete nás na 6 pobočkách aj na Facebooku.