Milí priatelia umenia,

srdečne Vás pozývame na sériu koncertov #medzi_regalmi

10. apríla 2024 o 18:00 v Mestskej knižnici Žilina zaspievala

KATARÍNA KOŠČOVÁ a Daniel Špiner

Jedna speváčka a jeden klavirista. V prípade, že ide o dvojicu Koščová – Špiner, nik iný vám tam nebude chýbať. Žiaden veľký ansámbel, len dvaja interpreti a spolutvorcovia úplne stačia na to, aby sa dotkli diváka na tých najhlbších miestach. Na koncertoch Katky a Dana sa smeje i plače, divák sa stáva svedkom a súčasťou intímnej výpovede, skutočného priateľstva, lyrického prežívania i spoločného humoru. Katka a Daniel budú nablízko, na dotyk. Takto sú najuveriteľnejší pre seba aj pre ostatných.

Katka:
„Toto je môj najobľúbenejší spôsob hrania, takto vo dvojici. Mám pocit, že vtedy vychádza to najlepšie z nás oboch. Najuvoľnenejšie, najslobodnejšie.“

Katarína má za sebou úspešné koncerty s Geišbergovcami. Ako hosť pravidelne koncertovala s českou folkovou legendou Neřež. Zaspievala si aj s Danom Bártom, jazzovým AMC triom, swingovým Prešovským Dixielandom a mnohými ďalšími kapelami a interpretmi. V roku 2012 zhudobnila niekoľko textov Michala Horáčka, dva z nich – Štědrý večer, Přes most bez punčoch – sa stali súčasťou Horáčkovho projektu Český kalendář. Pieseň Štědrý večer naspievala Katarína ako duet s Vojtěchom Dykom.

Ďakujeme za krásny večer v knižnici. Tešíme sa na Vás aj nabudúce.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a realizuje sa v spolupráci s KICKO o.z.

"20240410_koncerty_medzi_regalmi_Koscova_Katarina"

"2024-10-04_koncerty_medzi_regalmi_Koscova_vypredane"

Ak chcete zažiť atmosféru koncertu #medzi_regalmi, zakúpte si lístok čo najskôr.