Milí čitatelia,

v apríli sa s Vami radi uvidíme na sériách podujatí, určených pre čitateľov podľa veku:

Zistíme, že #citanie_je_HRAcka a čítať knižky je zážitok. V stredu 14. júna o 9:30 spolu s eMKou otvoríme knižku Zelená húsenička a skamarátime sa s malou húseničkou, ktorá je stále hladná. Príďte aj Vy a spolu nakŕmime hladošku, veď spolu zábava sa viac ráta. Každý mesiac si vyberáme iný krásny príbeh, ktorý nás zabaví aj poučí, príďte sa s nami začítať všetkými zmyslami.

Ponorte sa s nami do sveta fantázie a príďte si oddýchnuť na #citanie_s_eMKou. Čítame každý utorok od 15:00 na Vlčincoch.
Vypočujete si príbehy pre deti rôzneho veku:

  • 5+ – knižky z regálu #ucim_sa_citat
  • 7+ – knižky z regálov #citam_si_sam
  • 11+ – knihy z regálov #citanie_je_IN

Každý týždeň vyberieme knihu z inej police, veď v knižnici ich máme tisíce. Od rozprávok, cez dobrodružstvo až k sci-fi  sa dostaneme a spoznáme autorov po priezvisku a mene.
Čo budeme čítať sa dozviete vždy v pondelok u nás v knižnici, na webovej stránke alebo na facebooku Mestská knižnica Žilina.

Knižnica nie je iba o knihách, každý piatok od 14:30 do 17:00 si u nás v eMKe na Vlčincoch môžete zahrať stolové hry (šach, Brainbox, Scrabble, angličtina, …). Každý posledný piatok v mesiaci budú hry organizované a k dispozícii do partie bude aj náš zamestnanec.

Pozývame knihomoľov i neknihomoľov, aby vypátrali heslo skryté u nás, v knižnici. Môžete to skúsiť na vlastnú päsť, alebo si zavolať na pomoc kamoša 😉 Tak ako? Trúfnete si?

Nezáleží na tom, či ste prepadli Harry Potter mánii. Načítané knižky alebo napozerané filmy budú síce výhodou, no zďaleka nezaručia víťazstvo! Obrázky, výroky, čary aj šifry. Prejdete labyrintom týchto úloh? Vyhráva ten, kto sa prvý zbaví zlatých striel! Prihláste sa na kvíz na adrese vlcince@mkzilina.sk – pripravili sme pre Vás základný aj vyšší level.

Tvorivá dielňa pre kreatívcov nad 12 rokov v Mestskej knižnici bude mať prázdniny, opäť sa na Vás budeme tešiť od septembra.

Patríte medzi čitateľov s veľkým Č a chceli by ste sa podeliť s ďalšími o svoje tipy? Prihláste sa do nášho čitateľského klubu, v ktorom sa pri dobrých knihách a čaji porozprávame 28. júna 2023 v obvyklom čase tentokrát na tému . Príďte na kus reči #medzi_riadkami a odpovieme.

  • Diskusie s odborníkmi (18+)

Neformálne rozhovory o dôležitých veciach – od výchovy až po kritické myslenie, sa porozprávame s odborníkmi z praxe. Série diskusií budú organizované pre návštevníkov podľa veku:

Tešíme sa na Vás v eMKe!