Milí čitatelia,

tešíme sa na vás v eMKe na sériách podujatí, určených pre čitateľov podľa veku.

Zistíme, že #citanie_je_HRAcka a čítať knižky je zážitok. Každý mesiac si vyberieme iný krásny príbeh, ktorý nás zabaví aj poučí.

Ponorte sa s nami do sveta fantázie a príďte si oddýchnuť na #citanie_s_eMKou. Čítame každý utorok od 15:00 do 16:00 na Vlčincoch.
Vypočujete si príbehy pre deti rôzneho veku:

  • 5+ – knižky z regálu #ucim_sa_citat – 14. 2. 2023
  • 7+ – knižky z regálov #citam_si_sam31. 1. 2023 o 15:00 čítame knižku Viki a Niki – dvojičky, ktoré nevyzerali ako dvojičky (E. Dienerová, T. Pastorková).
  • 11+ – knihy z regálov #citanie_je_IN – 7. 2. 2023

Každý týždeň vyberieme knihu z inej police, veď v knižnici ich máme tisíce. Od rozprávok, cez dobrodružstvo až k sci-fi  sa dostaneme a spoznáme autorov po priezvisku a mene.
Čo budeme čítať sa dozviete vždy v pondelok u nás v knižnici, na webovej stránke alebo na facebooku Mestská knižnica Žilina.

Knižnica nie je iba o knihách, každý piatok od 14:30 do 17:00 si u nás v eMKe na Vlčincoch môžete zahrať stolové hry (šach, Brainbox, Scrabble, angličtina, …). Každý posledný piatok v mesiaci budú hry organizované a k dispozícii do partie bude aj náš zamestnanec.

Pozývame knihomoľov i neknihomoľov, aby vypátrali heslo skryté u nás, v knižnici. Môžete to skúsiť na vlastnú päsť, alebo si zavolať na pomoc kamoša 😉 Tak ako? Trúfnete si?

Nezáleží na tom, či ste prepadli Harry Potter mánii. Načítané knižky alebo napozerané filmy budú síce výhodou, no zďaleka nezaručia víťazstvo! Obrázky, výroky, čary aj šifry. Prejdete labyrintom týchto úloh? Vyhráva ten, kto sa prvý zbaví zlatých striel! Prihláste sa na kvíz na adrese vlcince@mkzilina.sk – pripravili sme pre Vás základný aj vyšší level.

Mestská knižnica Žilina pozýva všetkých kreatívcov nad 12 rokov do tvorivej dielne eMKy. Pod vedením skúsenej dizajnérky, ktorá sa stará aj o výzdobu priestorov MK Žilina, si 15. februára 2023 o 17:00 vytvoríme dekoráciu, v ktorej do krásnych uzlov zaviažeme lásku.

Patríte medzi čitateľov s veľkým Č a chceli by ste sa podeliť s ďalšími o svoje tipy? Prihláste sa do nášho čitateľského klubu, v ktorom sa pri dobrých knihách a čaji porozprávame 22. februára 2023 v obvyklom čase.

  • Diskusie s odborníkmi (18+)

Neformálne rozhovory o dôležitých veciach – od výchovy až po kritické myslenie, sa porozprávame s odborníkmi z praxe. Série diskusií budú organizované pre návštevníkov podľa veku:

    • Debate team 60+
    • Debate team 30+ – diskutovať na tému „Zabijaci manželstva“ budeme s odborníkom v predvečer Valentína 13. februára2023 o 16:00

Tešíme sa na Vás v eMKe!