Milí čitatelia,

v lete sa s Vami radi uvidíme v knižnici, kde #citanie_je_HRAcka, keď viete, #co_citat pretože #literatura_nenudi.

Malkáči doma aj v škôlkach už vedia, že v #Klub_u_Emky na Vlčincoch aj na ďalších pobočkách #citanie_je_HRAcka a zážitok. Príďte aj Vy a spolu spoznáme malú vždy hladnú zelenú hrdinku z knižky Nenásytná húsenička E. Carleho. Čítať budeme 6. 11. 2023 v Dennom centre na Solinkách a 8. 11. 2023 o 9:30 na Vlčincoch. poprosíme, ak chcete s nami v Klube u eMKy čítať, dajte nám o tom vedieť. Ďakujeme.

  • Pre tých, ktorí čítajú vždy a všade, máme kopec príbehov v Young Adult kniho-záhrade, kde začítať sa do rôznych žánrov nezostane iba pri nápade.

Pravidelné aktivity s čitateľmi:

Knižnica nie je iba o knihách, každý piatok od 14:30 do 17:00 si u nás v eMKe na Vlčincoch môžete zahrať stolové hry (šach, Brainbox, Scrabble, angličtina, …). Každý posledný piatok v mesiaci budú hry organizované a k dispozícii do partie bude aj náš zamestnanec.

V tvorivej dielni pre kreatívcov nad 12 rokov v Mestskej knižnici budeme 22. 11. 2023 tvoriť adventné vence. Pridáte sa k nám?

Patríte medzi čitateľov s veľkým Č a chceli by ste sa podeliť s ďalšími o svoje tipy? Prihláste sa do nášho čitateľského klubu, v ktorom sa pri dobrých knihách a čaji porozprávame 25. 10. 2023 v obvyklom čase tentokrát na tému . Príďte na kus reči #medzi_riadkami a odpovieme.

  • Koncerty #medzi_regalmi

Vlčince ožívajú, príďte do Mestskej knižnice Žilina a vypočujte si hudobné telesá i začínajúce kapely. Vystúpenie írskeho speváka Graeme Mark Donaldson sa uskutoční v MK Žilina na Vlčincoch 9. 11. 2023 o 18:00. Každý mesiac bude u nás hrať niekto iný a niečo iné. Ak si po koncerte vypožičiate dobrú knihu, potešíte nás dvojnásobne. Tipy na kapely sú vítané.

Pozývame knihomoľov i neknihomoľov, aby vypátrali heslo skryté u nás, v knižnici. Môžete to skúsiť na vlastnú päsť, alebo si zavolať na pomoc kamoša 😉 Tak ako? Trúfnete si?

Nezáleží na tom, či ste prepadli Harry Potter mánii. Načítané knižky alebo napozerané filmy budú síce výhodou, no zďaleka nezaručia víťazstvo! Obrázky, výroky, čary aj šifry. Prejdete labyrintom týchto úloh? Vyhráva ten, kto sa prvý zbaví zlatých striel! Prihláste sa na kvíz na adrese vlcince@mkzilina.sk – pripravili sme pre Vás základný aj vyšší level.

 

  • Diskusie s odborníkmi (18+)

Neformálne rozhovory o dôležitých veciach – od výchovy až po kritické myslenie, sa porozprávame s odborníkmi z praxe. Série diskusií budú organizované pre návštevníkov podľa veku:

Tešíme sa na Vás v eMKe!