Milí čitatelia,

tešíme sa na vás v eMKe na sériách podujatí, určených pre čitateľov podľa veku.

Zistíme, že #citanie_je_HRAcka a čítať knižky je zážitok. Každý mesiac si vyberieme iný krásny príbeh, ktorý nás zabaví aj poučí.

Pozývame knihomoľov i neknihomoľov, aby vypátrali heslo skryté u nás, v knižnici. Môžete to skúsiť na vlastnú päsť, alebo si zavolať na pomoc kamoša 😉
Tak ako? Trúfnete si?

Nezáleží na tom, či ste prepadli Harry Potter mánii. Načítané knižky alebo napozerané filmy budú síce výhodou, no zďaleka nezaručia víťazstvo! Obrázky, výroky, čary aj šifry. Prejdete labyrintom týchto úloh? Vyhráva ten, kto sa prvý zbaví zlatých striel! Prihláste sa na kvíz na adrese vlcince@mkzilina.sk – pripravili sme pre Vás základný aj vyšší level.

Mestská knižnica Žilina pozýva všetkých kreatívcov nad 15 rokov do tvorivej dielne eMKy. Pod vedením skúsenej dizajnérky, ktorá sa stará aj o výzdobu priestorov MK Žilina, si 12. októbra 2022 o 17:00 vytvoríme jesennú dekoráciu🍃🍂🍁, ktorá poteší oči aj dušu.

Patríte medzi čitateľov s veľkým Č a chceli by ste sa podeliť s ďalšími o svoje tipy? Prihláste sa do nášho čitateľského klubu.

  • Diskusie s odborníkmi (18+)

Neformálne rozhovory o dôležitých veciach – od výchovy až po kritické myslenie, sa porozprávame s odborníkmi z praxe.

Tešíme sa na Vás v eMKe!